Ahoj, asi jsi dost zvědavý(á), když už jsi až na této stránce  :-)
Zatím tady skoro nic není ....

Jsem od přírody lenoch, ale když se přemluvím, tak hraji nohejbal a občas jezdím na kole (trekking + elektro leho tříkolka). U počítače taky trávím kus života, rád jsem programoval - FoxPro + Clipper ....

Občas taky fotím, zvláště panorama - viz  kus Slavičína od jihu.

Pokus o panorama Slavičína

Západy a východy slunce - foto (mobilem) ráno cestou do práce


A třeba pohled z polí přes výzkumák v dál ...
 

 

neboTaky občas jako obyčejný člověk přemýšlím nad :

Církevními restitucemi - když chci vrátit něco, o co jsem nějakým způsobem přišel, musím dokázat, že je to mé a jak jsem to nabyl - koupě, dar ....
To mi připomíná : Velký
zloděj křičí na zlodějíčka: "Všechno, co jsem si vraždami, loupežemi a kupčením s odpustky za ta století ve jménu Boha poctivě nakradl, mi ted musíš slavnostně a oficiálně vrátit, aby to konečne vypadalo, že mi to vždy patřilo a stále patří !".


Náboženstvím
a ateismem - Vetšina náboženství tvrdí, že kdo není příslušníkem této církve, přijde do pekla. Ve světe, kde existuje více náboženství, musím logicky v takovém případě předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla. Proto musím předpokládat, že se tam nakonec sejdeme všichni  … ?!

Jsem ateista ? Asi ano. V mládí mi rodiče zbytečně neblbnuli nečím takovým hlavu a kostelově závislé prarodiče už jsem neměl.
Od svých 3 let jsem bydlel u Havířova a tento kraj je obzvláště proslulý počtem náboženství a sekt (nebo jen náboženských sekt ?).
Již jako školák jsem si všímal po vyučování nesnášenlivost spolužáku před začátkem výuky "dobrovolného" vyučovacího předmětu - náboženství.
Evangelíci, katolíci, svědci Jehovovi, sabatisti, pravoslavní ...... Fuj ! A to mají tu drzost vykládat o lásce k bližnímu !

Všichni do mne hustili, že jenom ten jejich "Bůh" je ten jediný a pravý. Ale který ????
Snad
ten "Vševědoucí a všemohoucí", který nechává malé děti umírat na rakovinu a lidi válčit mezi sebou třeba kvůli svému rozdílnému náboženskému vyznání ???

A kterému nevadí následující 2 sorty "takylidí"

Loupežníci z bank - jak je jinak slušne nazvat

Upíři s energiemi - vždyť nás pořádně vysávají, víc a více, mají na to monopoly - plyn, elektřina, voda, komunikace.

 

17. listopad 1989 - to byl pátek.

Již v pondělí 20. listopadu, když jsem přišel do práce, se projevily "skryté" charakterové vady mých 2 spolupracovníků. Oba nadšeně vykřikovali ty dnes již tak otřepané hlášky jako "To jsme chtěli", "Konečně je to tady" a "Cinkali jsme taky". Přitom jeden z nich byl v té době předsedou závodní organizace KSČ !

Po mém prohlášení "Od této chvíle se budou mít dobře jen kurvy a zloději, špatně na tom budou rodiny s malými dětmi", za kterým si bohužel musím stát i po těch dlouhých 33 letech, se na mne oba moji kolegové v afektu vrhli. Ještě dnes vidím ty dva fanatickou zuřivostí sešklebené ksichty, jak se mě snaží zpacifikovat. Naštěstí moji dva další kolegové měli dost rozumu na to, aby každý jednoho chytil, odtáhl ze mne a drželi je stranou. Ještě jednou díky Vám rozumní a skromní Josefkové....

 

A pak přišla vláda tupých hlav:

Havel - svou vládu začal blbýma řečima o tom, jak se musí šetřit a že on nebude jezdit vládní Tatrou 613, ale škodovkou. Tak se tatry zrušily, a místo nich se koupily Audi a Mercedesy. No a jeho slavnou amnestii pro lupiče a vrahy raději slušným lidem nepřipomínám.

Klaus - už jsme se odrazili ode dna – odrazili, ale nohy některých v tom bahně stále zůstávají

... - majetek církvi

 

Jak by řekl Kraus - "Voni snad musej bejt vozáření"

 

Bohužel "vozáření" musí být asi blbci, kteří volili a stále volí ODS, TOP09, KDU, ANO a jim podobné strany plné nefachčenků a vychcánků .....