Ahoj, asi jsi dost zvědavý(á), když už jsi až na této stránce  :-)
Zatím tady skoro nic není ....

Jsem od přírody lenoch, ale když se přemluvím, tak hraji nohejbal a občas jezdím na kole (trekking + elektro leho tříkolka). U počítače taky trávím kus života, rád jsem programoval - FoxPro + Clipper ....

Občas taky fotím, zvláště panorama - viz  kus Slavičína od jihu.

Pokus o panorama Slavičína

Západy a východy slunce - foto (mobilem) ráno cestou do práce


A třeba pohled z polí přes výzkumák v dál ...
 

 

neboTaky občas jako obyčejný člověk přemýšlím nad :

Církevními restitucemi - když chci vrátit něco, o co jsem nějakým způsobem přišel, musím dokázat, že je to mé a jak jsem to nabyl - koupě, dar ....
To mi připomíná :
Velký zloděj křičí na zlodějíčka: "Všechno, co jsem si vraždami, loupežemi a kupčením s odpustky za ta století ve jménu Boha poctivě nakradl, mi ted musíš slavnostně a oficiálně vrátit, aby to konečne vypadalo, že mi to vždy patřilo a stále patří !".


Náboženstvím a ateismem - Vetšina náboženství tvrdí, že kdo není příslušníkem této církve, přijde do pekla. Ve světe, kde existuje více náboženství, musím logicky v takovém případě předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla. Proto musím předpokládat, že se tam nakonec sejdeme všichni  … ?!

Jsem ateista ? Asi ano. V mládí mi rodiče zbytečně neblbnuli nečím takovým hlavu a kostelově závislé prarodiče už jsem neměl.
Od svých 3 let jsem bydlel u Havířova a tento kraj je obzvláště proslulý počtem náboženství a sekt (nebo jen náboženských sekt ?).
Již jako školák jsem si všímal po vyučování nesnášenlivost spolužáku před začátkem výuky "dobrovolného" vyučovacího předmětu - náboženství.
Evangelíci, katolíci, svědci Jehovovi, sabatisti, pravoslavní ...... Fuj ! A to mají tu drzost vykládat o lásce k bližnímu !

Všichni do mne hustili, že jenom ten jejich "Bůh" je ten jediný a pravý. Ale který ????
Snad ten "Vševědoucí a všemohoucí", který nechává malé děti umírat na rakovinu a lidi válčit mezi sebou třeba kvůli svému rozdílnému náboženskému vyznání ???

A kterému nevadí následující 2 sorty "takylidí"

Loupežníci z bank - jak je jinak slušne nazvat

Upíři s energiemi - vždyť nás pořádně vysávají, víc a více, mají na to monopoly - plyn, elektřina, voda, komunikace.